iranwif |فدراسیون صنعت آب ایران

امروز : يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساعت : ۲۰:۳۸:۰۹
پربیننده ها
کد خبر: 189
در آستانه چهارشنبه آخر سال انجام شد؛
همزمان با نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال 96 در یک اقدام مثبت فرهنگی فرمانده انتظامی، شهردار و مدیر آموزش و پرورش چناران با حضور در دبیرستانهای شهید بهشتی و دکتر حسابی از نزدیک با دانش آموزان این مدارس دیدار و گفتگو کردند.
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸:۲۸
همزمان با نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال 96 در یک اقدام مثبت فرهنگی فرمانده انتظامی، شهردار و مدیر آموزش و پرورش چناران با حضور در دبیرستانهای شهید بهشتی و دکتر حسابی از نزدیک با دانش آموزان این مدارس دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری شهرداری و شورای اسلامی شهر چناران، در این دیدار صمیمی که با استقبال خوب دانش آموزان همراه شد، دکتر بارویی با ابراز خوشحالی از این دیدار دوستانه، اظهار امیدواری کرد در آخرین چهارشنبه سال با درایت و رعایت نوجوانان شهر، آخرین روزهای سال 96 را بدون حادثه سپری کنیم.
شهردار چناران افزود: آیین و رسوم کهن ما که ریشه در فرهنگ بسیار غنی مردمان ایران باستان دارد و آیین چهارشنبه سوری هم جزء همین فرهنگ غنی ایران باستان می باشد به عنوان نمادی از مهر و محبت و شکر گذاری از درگاه ایزد منان بخاطر وفور نعمت و فراهم کردن فضایی برای ابراز شادی و نشاط در بین خانواده ها می دانند که باید از آن استفاده تربیتی و اخلاقی شود.
دکتر بارویی گفت: نگاه مسئولین در دستگاههای مختلف به آیین چهارشنبه سوری بازدارنده نیست و بنا نداریم مانع برگزاری چنین آیینی در میان نسل جوان و نوجوان شویم بلکه می توانیم با بهره گیری از این رسم کهن و فلسفه اصلی آن، نسل جدید را با فرهنگ اصیل این مرز و بوم بیشتر آشنا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تمام سعی و تلاش مسئولین و متولیان دستگاههای اجرایی بر این امر قرار گرفته است تا در شب چهارشنبه سوری آسیب ها و حوادث تلخ که متاسفانه بعنوان یک کار غلط از سوی برخی از افراد سودجو وارد این آیین کهن گردیده است را به حداقل برسانیم تا شاهد هیچ حادثه تلخ و دلخراشی برای نسل جوانمان که آینده سازان این کشور هستند، نباشیم.
شهردار چناران بیان کرد: ما مسئولین به سهم خود در صدد هستیم تا با ایجاد مکان هایی خاص برای اجرای مدیریت شده این آیین ها علاوه بر بوجود آوردن فضایی مفرح با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از شدت خطرات ناشی از آسیب های حوادث چهارشنبه سوری جلوگیری کنیم.
در ادامه این دیدار دوستانه، سرهنگ اویسی، فرماندهی انتظامی شهرستان و کارآمد، مدیر آموزش و پروش چناران نیز به بیان دیدگاهها و نقطه نطرات خویش پرداختند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
شماره همراه:
* نظر:
آخرین اخبار