iranwif |فدراسیون صنعت آب ایران

امروز : يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ساعت : ۲۰:۳۷:۱۲
پربیننده ها
کد خبر: 203
شهردار چناران؛
گره عدم وجود پارکینگها در سطح شهر با راه اندازی سریعتر پارکینگهای هوشمند باز می شود.
تاریخ انتشار: پنحشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۵:۴۱
به گزارش پایگاه خبری شهرداری و شورای اسلامی شهر چناران، آیین انعقاد قرارداد مدیریت هوشمند پارکینگهای حاشیه شهر چناران با حضورسید حسین هاشمی زادگان، مدیرعامل شرکت الیت شهرداری مشهد، اعضای شورا و شهردار چناران در محل شهرداری این شهر برگزار گردید.
دکتر هادی بارویی در جلسه انعقاد قرارداد مدیریت هوشمند پارکینگهای حاشیه ای شهر، گفت: ساماندهی فضاهای پارکینگی در معابر اصلی شهر چناران، امروز بعنوان یک مطالبه عمومی از ناحیه شهروندان به شهرداری انتقال داده شده است و مجموعه شهرداری و شورای شهر چناران بر ایجاد و راه اندازی این پارکینگها تاکید ویژه دارند.
شهردار چناران خاطرنشان ساخت: ارائه این خدمت با مشارکت شرکت الیت شهرداری مشهد و مجموعه مدیریت شهری چناران قطع به یقین در مدیریت بهینه ترافیک شهری گام مثبت و سازنده ای خواهد بود و رضایت همشهریان ما را هم ایجاد می کند.
وی با اشاره به اجرای دقیق و سریعتر این قرارداد، گفت: انتقال تجارب شهرداریهای کلان شهرها از قبیل شهرداری مشهد که از این فناوری استفاده میکنند، می تواند در شهرهای کوچک مانند چناران با نتیجه و سرعت بیشتری اجرا شود، ضمن آنکه در صورت تاخیر درعدم اجرای این پروژه ، مشکلات شهرداری و دستگاههای دست اندرکار در مواجه با معضلات ترافیکی افزایش می یابد.
دکتر بارویی، افزود: از طرفی با توجه به اینکه خیابانها جز معابر عمومی محسوب می شوند، لذا تمام معابر و خیابانهایی که از امکان پارک خودروها بهره مند هستند، متعلق به همه شهروندان است و عموم مردم میتوانند از این فضاهای پارکینگی حاشیه خیابان استفاده کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر چناران هم در این مراسم، گفت: اجرای این طرح در شهر کوچکی مثل چناران که با مشکل عدم وجود پارکینگ در دو بلوار اصلی دست به گریبان است، میتواند علاوه بر تولید اشتغال به تغییر رفتار مردم این شهر به مقوله ترافیک و تشویق به استفاده نکردن از وسایل نقلیه شخصی خود کمک شایانی نماید.
حسین سپهری گفت: شورای شهر چناران با درک دقیق از معضلات ترافیکی که آینده این شهر را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو خواهد کرد، پس از برگزاری جلسات مختلف با کارشناسان این حوزه توانست به خوبی در این زمینه ورود کند و امروز شاهد انعقاد این قرارداد به عنوان اولین گام در راستای حل معضل ترافیک چناران هستیم.
وی بیان کرد: چون شهروندان، شهرداری‌ را متولی ساماندهی و مدیریت مسائل ترافیکی می دانند، لذا باید با دقت و مدیریت درست موضوعات مرتبط با مقوله ترافیک را به شیوه صحیح به پیش ببریم.
مدیرعامل شرکت الیت شهرداری مشهد نیز از اجرای طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای چناران در سریعترین زمان ممکن تاکید کرد.
مهندس هاشمی زادگان، بیان کرد: چناران علی رغم اینکه شهر کوچکی است اما به دلیل ازدیاد خودروهای شخصی از معضل کمبود پارکینگ رنج میبرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
شماره همراه:
* نظر:
آخرین اخبار