iranwif |فدراسیون صنعت آب ایران

امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ساعت : ۰۴:۱۳:۳۸
پربیننده ها
کد خبر: 403
رئیس شورای شهر چناران؛
برای اولین بار در چناران کار نصب 167 پلاک افتخار تمثال مبارک شهید بر سردرب منازل خانواده معزز شهدا در پایان هر ماه انجام می شود.
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰:۰۸
به گزارش پایگاه خبری شهرداری و شورای شهر چناران، حسین سپهری با اشاره به مصوبات شورای شهر چناران در خصوص مسائل و موضوعات ارزشی، گفت: در این دوره از شورای شهر با دغدغه و احساس مسئولیت کلیه اعضای شورا در خصوص موضوعات فرهنگی و ارزشی مصوبات خوبی جهت اجرا به شهرداری ابلاغ شد که برگزاری اولین یادواره 9 سردار و 167 شهید شهر چناران از اقدامات شاخص ما در این حوزه بود.
وی افزود: نصب پلاک افتخار بر سر درب منازل شهدا جهت یادآوری دوران دفاع مقدس برای نسل امروز شهرمان است، چون معتقدیم به برکت ایثار، رشادت و خون های مقدس شهداست که امنیت و آسایش امروزکشور به ما هدیه داده شده است و باید شکرگزار این موهبت الهی باشیم.
رئیس شورای شهر چناران، بیان کرد: برای نصب پلاک افتخار، کار شناسایی 167 خانواده شهید ساکن در محلات مختلف شهر با همکاری بنیاد شهید انجام شده و انشاالله طبق هماهنگی صورت گرفته در پایان هر ماه با معرفی این محلات و تعداد شهدای هر محله بصورت برگزاری یادواره شهدای محلات انجام می گردد و در پایان هر یادواره با حضور خانواده های معزز این عزیزان، مسئولین و اهالی محل، پلاکهای افتخار رونمایی میگردد.
سپهری، اظهار داشت: این پلاکها بصورت تابلوی فلزی طراحی شده که ابعاد آن 40*80 است و بر روی آن اطلاعاتی از مشخصات شهید، شامل تاریخ، محل شهادت و تاریخ تولد شهید درج شده است.
این عضو شورای شهر چناران، بیان کرد: این پلاکها با هدف معرفی بیشتر این عزیزان به شهروندان ساکن در محلات محل سکونت آنان ، خصوصا جوانان و نوجوانان شهر و همچنین تجلیل از رشادتهای دوران جهاد و شهادت بر سردرب منازل خانواده های گرامی شاهد نصب می شود.
گفتنی است شهرستان چناران حدود 400 شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده که تعداد 167 نفر از این شهدای گلگون کفن متعلق به شهر چناران هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
شماره همراه:
* نظر:
آخرین اخبار