iranwif |فدراسیون صنعت آب ایران

امروز : يکشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ساعت : ۱۵:۴۲:۴۴
پربیننده ها
کد خبر: 427
رئیس اداره شهرسازی شهرداری چناران؛
مهندس چمبر گفت: به منظور جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد سودجو، ضروری است شهروندان محترم قبل از انجام هرگونه معاملات ملکی از شهرداری استعلام اخذ نمایند.
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲:۳۰
به گزارش پایگاه خبری شهرداری و شورای شهر چناران، مهندس روح اله چمبر با اشاره به وارد شدن ضرر و زیان به برخی از شهرندان به دلیل عدم آگاهی از قوانین شهرسازی، افزود: عده ای از همشهریان ما به خاطر عدم اطلاع درست از قوانین شهرسازی و بدون در نظرگرفتن کاربریهای اراضی مختلف گرفتار برخی از افراد سودجو می شوند که از عدم آگاهی این عده برای رسیدن به منافع اقتصادی خویش سوء استفاده میکندد.
وی گفت: لذا به منظور جلوگیری از بروز مشکلات حقوقی برای خریداران املاک و واحدهای ساختمانی با هرنوع کاربری لازم است کلیه شهروندان عزیز با مراجعه به شهرداری از موقعیت ملک یا ساختمان مورد نظر اطلاعات لازم را کسب نمایند و در صورت تایید کارشناسان اداره شهرسازی شهرداری نسبت به انجام معامله اقدام کنند.
مهندس چمبر، بیان کرد: رعایت این موضوع جهت کلیه املاک اعم از تجاری،مسکونی و سایر کاربریها و همچنین واحدهای ساختمانی بسیار مهم و ضروری است تا شاهد احداث بناهای فاقد مجوز که متاسفانه در گذشته احداث و ساخته شده و یا اراضی که با ایرادات قانونی وبدهی مالی مواجه هستند به متقاضیان واگذار نگردد و از این حیث آسیب و لطمه اقتصادی و اجتماعی به مردم عزیز وارد نشود.
مسوول اداره شهرسازی شهرداری چناران، افزود: متصدیان کلیه بنگاههای اقتصادی نیز مراعات این اصل مهم را قبل از انجام بیع و انعقاد قولنامه به طرفین معامله در نظر بگیرند و در غیر اینصورت متخلفین برابر با ضوابط و قوانین می بایستی در محاکم حقوقی پاسخگوی تخلفات خود باشند.
این مقام مسئول در شهرداری چناران، افزود: این اراضی که عمدتا در شمال و قسمتهایی از جنوب شهر واقع گردیده معمولا مورد معامله قرار میگیرد که کاربری آن با آن چیزی که به فروش می رسد مغایریت دارد و مشکلاتی را از این ناحیه برای خریداران این نوع اراضی بوجود آورده که بعد از خرید و مراجعه به شهرداری بابت خدمات و پاسخ استعلامات انشعابات متوجه مشکلاتی از این دست میگردند که متاسفانه کمی دیر شده است.لذا به همین منظور همشهریان خوب ما قبل از خرید نسبت به صحت، سقم و سلامت زمین اطلاعات کامل را لازم است از طریق شهرداری کسب کنند.
مهندس چمبر اظهار داشت: به همین منظور ما بعنوان خادمین مردم در مجموعه مدیریت شهری برخود تکلیف میدانیم به جهت تنویر افکار عمومی شهروندان و جلوگیری از ضرر و زیان، نسبت به شفاف سازی و اطلاع رسانی درست این قبیل امور اقدام کنیم تا ضمن ارتقاء سطح دانش مردم به موضوعات مرتبط با املاک و ابنیه ها، آسیب های حقوقی آن را نیز کاهش دهیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
شماره همراه:
* نظر:
آخرین اخبار